vodilna slika

Apollo

Začetek projekta:  1. 9. 2024
Konec projekta: 31. 8.  2027
Trajanje projekta: 36 mesecev
Skupna vrednost projekta: 2.473.000,20 EUR
Spletna stran projekta: www.alpine-space.eu/project/apollo

Vrednost projektnih aktivnosti MONM: 160.500,40 EUR (75 % financiranje s strani programa Interreg Alpine Space, 25 % lastna sredstva)

Vodilni partner:  Občina SALUZZO (Italija)

Partnerji: LINKS Foundation - Leading Innovation & Knowledge for Society (Italija), Piedmont Region (Italija), University of Applied Sciences Vorarlberg (Avstrija), Občina Doren (Avstrija), Steinbeis Transfer GmbH (Nemčija), Ministry of Social Affairs, Health and Integration Baden-Württemberg (Nemčija), Fakulteta za organizacijske študije Novo mesto (Slovenija), Center za izobraževanje in kulturo Trebnje (Slovenija), Mestna občina Novo mesto (Slovenija)

Projekt Apollo sofinancira Evropski sklad za regionalni razvoj preko programa Interreg Območje Alp (Interreg Alpine Space).   

Namen projekta Apollo je izboljšati kakovost življenja delovne populacije v območju Alp z razvijanjem digitalnih rešitev v podporo socialnim inovacijam. Naslavlja različne izzive prebivalstva kot so nove potrebe na področju usklajevanja poklicnega in zasebnega življenja (demografske spremembe, podpora družinskemu življenju, e-zdravje), nove oblike dela (delo na daljavo, fleksibilnejše oblike dela), nove oblike sodelovanja med javnimi in zasebnimi organizacijami za povečanje socialne povezanosti in blaginje na določenem območju in vpliv digitalizacije na upravljanje s človeškimi viri.   

Projekt združuje deset organizaciji iz Avstrije, Italije, Nemčije in Slovenije, ki delujejo v  javni upravi, v visokem šolstvu in v raziskovalni dejavnosti, na področju izobraževanja odraslih in v gospodarstvu (mala in srednja podjetja).  

Cilji projekta:

  1. Pridobivanje znanja in izmenjava dobrih praks na področju digitalnih rešitev za izboljšanje socialne povezanosti in blaginje.
  2. Izboljšanje sodelovanja med zaposlenimi ter med deležniki, ki delujejo v različnih družbenih sferah: v javni upravi,  v visokem šolstvu in v raziskovalni dejavnosti, na področju izobraževanja odraslih, v malih in srednjih podjetjih.
  3. Izboljšanje delovnih pogojev in dostopa do storitev na območju Alp, predvsem v decentraliziranih območjih.

Osrednje aktivnosti projekta vključujejo transnacionalni prenos dobrih praks, analizo potreb in krepitev zmogljivosti javnih in drugih organizacij za povečanje socialne povezanosti in blaginje. V vseh štirih sodelujočih državah bodo izvedene pilotne aktivnosti, izdelana orodja za prenos dobrih praks in oblikovana priporočila za izboljšanje zakonodaje v smeri večje socialne kohezije in blaginje.

nazaj