V Brezju uspešno izvedena čistilna akcija z delavnico o ločevanju odpadkov
datum: 17. 04. 2026
V Mestni občini Novo mesto se je v četrtek, 16. 4. 2026, v sodelovanju s Skupno občinsko upravo občin Dolenjske in Bele krajine (SOU ODBK) v Brezju organiziralo čistilno akcijo, ki je združila izobraževalne vsebine in aktivno skrb za okolje.
Pri izvedbi so sodelovali tudi Društvo za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto (DRPD), Policijska uprava Novo mesto in Komunala Novo mesto.
Udeleženci so se najprej preizkusili v znanju o pravilnem ločevanju odpadkov, nato pa skupaj z najmlajšimi obiskovalci dnevnega centra očistili okolico v bližini Večnamenskega romskega centra Novo mesto (VNRC). Akciji so se pridružili tudi prebivalci naselja, ki so s skupnimi močmi napolnili zabojnike, pripravljene za odvoz.
K uspehu akcije so pomembno prispevali tudi mladostniki, ki so že v dopoldanskem času vestno in zagnano sodelovali pri urejanju okolice.
Akcija je bila uspešna in je še enkrat pokazala, kako lahko s sodelovanjem različnih organizacij in skupnosti učinkovito prispevamo k čistejšemu in bolj urejenemu okolju.
nazaj














